6 min

Maťo Zedníček alebo Vlad bol súčasťou produkcie najväčších SK/CZ reality shows ako Love Island alebo Farma

zdieľať cez

Poznáte večne opitého Vlada v montérkach, ktorý väčšinu času ani nevie, kde sa nachádza? Tak presne ten istý Vlad sa podieľal na tvorbe Farmy či Love Islandu. Cool však? Tiež si myslíme. Samozrejme alter ego Vlad je iba vymyslená postava, ktorú hrá Maťo Zedníček prevažne vo videách na kanáli PPPeter. V skutočnosti je Maťo veľmi skúsený content creator, s bohatými zážitkami z oblasti produkcie. Rozhodli sme sa odkryť Maťovu profesionálnu stránku a vyspovedať ho. Prečítaj si, na akých veľkých projektoch pracoval a čo všetko sa za veľkou produkciou skrýva.

Ahoj Maťo, vieme o tebe, že okrem tvorby YouTube videí si sa podieľal aj na produkcii veľkých reality shows ako Farma alebo Love Island. Ako dlho pracuješ aj na takýchto veľkých projektoch a ako si sa k ním dostal

"3 roky už robím dokrútky s účinkujúcimi na farmu. Na Love Island ma zavolal kreatívny producent, ktorému sa páči môj štýl práce. :)"

Aký je podľa teba najväčší rozdiel medzi reality shows a videami na YouTube?

"Videá na Youtube sú veľmi jednoduchá tvorba (vo väčšine prípadov), ich samotná produkcia nie je náročná a človek je v nej one man show. Celé si to vymyslí, režíruje, natočí, postrihá a zverejní. Na druhej strane na reality show Love Island pracuje viac ako 100 ľudí po dobu 2,5 mesiaca plus casting riešia ľudia 6 mesiacov dopredu. Inak povedané, je to tak komplikované, že na všetko tam musí byť človek. Od upratovania vily cez obhliadky miest až po režisérov jednotlivých oddelení."

…

Čo bolo pre teba najprekvapivejšie pri natáčaní veľkých shows?

"Najviac ma prekvapil počet ľudí pracujúcich na showke Love Island počas 2,5 mesiaca. Je to naozaj veľká zodpovednosť robiť obsah pre dva národy."

Čo ťa najviac baví na televíznych projektoch a čo na YouTube videách?

"Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou najväčšej českej a slovenskej produkcie. Na televíznych projektoch sa mi veľmi páči, že môžeš ukázať čo vieš na správnom mieste. Ak si ťa niekto všimne máš potenciál do budúcna. Na Youtube sa mi najviac páči voľnosť. Čo si vymyslíš to môžeš dať von a nikto ťa neobmedzuje."

…

Prihlásil by si sa do reality show?

"Prihlásil by som sa do reality show, keby nemám priateľku, ale prihlásil by som sa do Survivor. Je to podľa mňa v dnešnej dobe veľmi ťažké vypnúť od bežného stereotypu na 3 mesiace. Žiadne sociálne siete, žiadna robota, problémy, starosti nič. Iba prítomný okamih, a to by mi účasť v reality show priniesla."

Ktoré YouTube video či už tvoje vlastné alebo iné, na ktorom si sa podieľal je tvoja srdcovka a si naňho hrdý?

"Ja osobne mám asi iba jedno video, ku ktorému sa vraciam, a to je backstage video z farmy. Inak si moje videá po istej dobe nejdem, pretože sa mi istým spôsobom prestanú páčiť a vidím na nich, čo by som spravil inak a lepšie a bez toho by nebol progres."

Akú radu by si dal človeku, ktorý premýšľa nad založením si YouTube kanálu?

"Človeku, ktorý chce točiť videá na YouTube by som poradil iba jednu vec.Rob to inak ako ostatní a rob taký obsah, že keď si ho za 5 rokov pozrieš tak si povieš, že to nie je pi*****. Inšpirovať sa je super, ale musíš mať vlastný rukopis. :)"

Máš nejaké nové plány pre svoj YouTube kanál Vlad?

"V 2022 chcem rozbehnúť Youtube naplno. Kedže som si preriedil veci v živote, ktorým obetujem čas, tak som si zhodnotil, že Youtube je platforma, ktorá ma naozaj baví a verím, že baví aj ľudí čo ma sledujú. :)"

Vieme o tebe, že s autami pracuješ a sú tvoja veľká záľuba. Môžeme v budúcnosti očakávať, že vytvoríš slovenský Top Gear? (alebo všeobecne nejaký obsah o autách)

"Nemyslím si, že vytvorím Slovenský top gear, ale chcel by som robiť produkčne zložitejšie veci, ktoré si myslím, že na Slovensku sú veľmi v plienkach a hlavne nikto to tu nerobí. :)"

Aký jednoduchý set up na natáčanie videí by si odporučil úplnému začiatočníkovi? (kamera/mikrofón)

"Ak by chcel niekto začat točit videjká na youtube tak najhlavnejšia vec je fakt kvalitný zvuk. Ja sám niekedy použijem záber, ktorý je rozmazaný, ale je v ňom super obsah vďaka zvuku. Takže kvalitný mikrofón pozrel by som značku rode a na začiatok aspoň jedno svetlo pomer cena výkon ring light je na začiatok v pohode :) a kameru som mal ja canon 700D na začiatok bohate stačí a je to istota, že nič nepokazíš. Točeniu videa na telefón by som sa fakt vyhol. :)"

Tak čo, ste prekvapení, čo všetko Vlad dokáže? Maťo je skutočne frajer skrz tvorbu videa a príslušenstvo, preto ak hľadáš tipy a triky, ako natočiť super video, určite si pozri jeho YouTube kanál. Ale skôr než budeš natáčať, pamätaj si, každý niekde musí začať, a preto neočakávaj hneď od prvého videa hollywoodsku filmovú kvalitu. Tvor videá pravidelne a každé ďalšie sa snaž urobiť o niečo lepšie. Držíme ti palce.

Podmienkou odberu noviniek pre značky/agentúry je zadanie firemného e-mailu *