3 min

Instagramová funkcia „rýchle odpovede“ šetrí čas influencerom.

zdieľať cez

Ak využívaš firemný účet na Instagrame, určite nám dáš za pravdu, že odpisovanie na všetky prijaté správy (Direct Messages) a komentáre môže byť veľmi časovo náročné. Našťastie je tu instagramová funkcia rýchle odpovede (Quick Replies), ktorá je pripravená uľahčiť ti život či už si influencer, alebo spravuješ firemný profil.  

NA ČO SLÚŽIA RÝCHLE ODPOVEDE?

Pomocou tejto funkcie si dokážeš predpripraviť šablóny odpovedí na najčastejšie otázky, ktoré ti prichádzajú do prijatých správ. Napríklad ak si influencer, predstavuješ nový merch a veľa fanúšikov sa v instagramových správach pýta na cenu, môžeš si vytvoriť šablónu odpovede s informáciou o cene. Rovnako to platí aj pri iných často frekventovaných otázkach. Vďaka tomuto nástroju dokážeš odpovedať pár klikmi, ušetríš si čas a odpíšeš viacerým ľuďom. Pozor ale na jednu vec, funkcia je sprístupnená iba pre firemné účty. 

AKO FUNGUJE NOVÁ INSTAGRAMOVÁ FUNKCIA?

Je to veľmi jednoduché, stačia ti na to 3 kroky.

Prvý krok: Nájdi rýchle odpovede v nastaveniach.

…
…

Druhý krok: Vytvor si krátku odpoveď.

…
…

Tretí krok: Pošli správu.

…
…
…

A takto jednoducho si dokážeš nastaviť nový instagramový nástroj. Nezabudni si vytvoriť rôzne variácie šablón, aby tvoje odpovede nepôsobili nudne a využi novú funkciu naplno. 

Teraz už vieš, na čo slúžia a ako fungujú rýchle odpovede na Instagrame. S touto funkciou dokážeš efektívnejšie spravovať svoj firemný účet a odpovedať na väčšie množstvo správ než doteraz, čím si buduješ pevnejší vzťah so svojím publikom. 

Podmienkou odberu noviniek pre značky/agentúry je zadanie firemného e-mailu *