Prieskumy
2 min

Aký vplyv má influencer marketing na nákupné správanie mladých ľudí?

Ak ste doteraz nevyužívali influencer marketing, je čas to zmeniť. Sila influencer marketingu neustále rastie a jeho efektivita je potvrdená niekoľkými štúdiami. Zaujímalo nás, ako funguje influencer marketing na Slovensku a v Čechách. Má rovnakú silu ako v USA či iných krajinách sveta? Ako vnímajú tento marketingový trend mladí ľudia? Vytvorili sme preto unikátny prieskum, do ktorého sa zapojilo vyše  1 400 respondentov a skúmali sme, aký je ich postoj k influencer marketingu. 

Po vyhodnotení prieskumu sme došli k veľmi zaujímavým zisteniam, ako napríklad, že až 67,2 % mladých ľudí verí názorom influencerov, ktorých sleduje. Okrem toho, že respondenti influencerom dôverujú, tak aj u nich pravidelne nakupujú. Až 53,6 % opýtaných už nakúpilo na základe odporúčania influencera až 58,3 % mladých ľudí sa za nákupom vrátilo k značke doporučenej influencerom.

Prieskum obsahuje mnoho zaujímavých a najmä aktuálnych zistení, ktoré sme pre vaše potreby prehľadne spracovali. Veríme, že bude pre vás prieskum nápomocný a v prípade záujmu o vytvorenie influencer kampane nás neváhajte kontaktovať.

Obsah prieskumu:

1. Dôveryhodnosť influencerov.

2. Ako vnímajú mladí ľudia propagáciu produktov a služieb influencermi.

3. Citlivosť na množstvo influencer reklám.

4. Dôležitosť označovania reklám.

5. Množstvo nákupov, ktoré prináša influencer marketing.

6. Množstvo stálych zákazníkov, ktoré prináša influencer marketing.

7. Vzťah influencera k produktu či službe.

8. Odporúčania pre značky.

* Podmienkou odberu noviniek pre značky a agentúry je zadanie firemného e-mailu.