5 min

5 dôvodov, prečo by mal YouTube tvorca streamovať

zdieľať cez

YouTube už nie je len o vytváraní zábavných videí, ide najmä o spájanie ľudí a vytváranie komunít po celom svete. Ako si vytvoriť silnú komunitu divákov? Odpoveď je jednoduchá, live stream. Živé vysielanie na YouTube je jedinečný spôsob, ako sa spojiť s odberateľmi, získať viac zhliadnutí a vytvoriť si extra obsah pre ďalšie videá. Ste pripravení? Toto je xy dôvodov, prečo by ste mali začať plánovať live streamy ešte dnes.

Interakcia s publikom v reálnom čase

Je skvelé ak odpisujete na všetky komentáre, komunikujete s komunitou prostredníctvom príbehov či príspevkov v komunite, no live stream posúva interakciu s publikom na ďalší level. Pre fanúšika je totiž úplne iný zážitok prečítať si odpoveď na svoj komentár o 1-2 dni neskôr a je úplne iné vidieť vás v priamom prenose na YouTube odpovedať na jeho otázku v reálnom čase.

Vďaka živým vysielaniam získavate okamžitú spätnú väzbu od svojich fanúšikov, čo vám umožní zlepšovať sa v tom, čo robíte. Streamovanie na YouTube môžete tiež využiť na oznámenie zaujímavých noviniek, ktoré budú vaši sledovatelia počuť exkluzívne. Aj keď sa môžu live streamy na prvý pohľad javiť ako náročný koncept, verte nám, keď vyjdete zo svojej komfortnej zóny a pridáte do tvorby živé vysielania, váš vzťah s komunitou sa zmení a budete sa cítiť osobnejší a otvorenejší pre verejnosť.

MÔŽETE BYŤ SAMI SEBOU

Vaši diváci taktiež milujú autentickosť. Sú zvedaví akí ste v skutočnom živote, ako reagujete na nečakané situácie, aký je váš prirodzený prejav bez toho, aby ste mali niečo pripravené. A to všetko môžete ukázať počas živého vysielania. Môžete byť prirodzení, rozoberať so svojím publikom témy, o ktorých vo svojich videách bežne nerozprávate, spoznávať sa, zisťovať, čo sa vašim fanúšikom páči alebo si vytvoriť roleplay a jednoducho sa zabávať. A to je na live streamoch perfektné, majú nekonečne veľa možností.

ZÁZNAM Z LIVE STREAMU JE EXTRA OBSAH

Viete, čo je na live streamoch super? Dokážete ich archivovať, záznamy zostrihať a premeniť na ďalšie videá, ktoré zverejníte na vašom kanáli. Asi sa zhodneme na tom, že tvoriť videá na YouTube je pre kreativitu človeka veľmi náročné, na jednej strane potrebujete neustále vymýšľať nové originálne nápady a na druhej strane si vaše publikum pýta stále viac a viac obsahu. A tu prichádza pomoc, live streamy. Naplánujte si živé prenosy, spojte sa s fanúšikmi a záznamy z live streamov premeňte na plnohodnotné videá na vašom YouTube kanáli. Myslite ale na to, že záznamy z priamych prenosov by nemali tvoriť základ vášho obsahu (pokiaľ nie ste streamer), ale dokážu vám pomôcť vytvoriť viac obsahu pre vaše publikum bez toho, aby ste vyhoreli.

LIVE STREAM VEDIE DIVÁKOV K ĎALŠÍM VIDEÁM

Nielen, že vám živé vysielanie pomáha budovať dôvernejší vzťah s vašimi sledovateľmi, prináša to aj príležitosť získať nových odberateľov pre váš kanál. Live stream je akousi vstupnou bránou, ktorá vedie divákov na vašu stránku, kde si môžu pozrieť všetky vaše videá a rozhodnúť sa, či vás začnú odoberať. Prinesie vám to viac zhliadnutí a pravdepodobne pár nových odberateľov.

LIVE STREAM PRINÁŠA PENIAZE PRE VAŠE ĎALŠIE PROJEKTY

Prostredníctvom streamovania si dokážete zarobiť extra peniaze na vaše ďalšie projekty. Vo svojom živom vysielaní si môžete nastaviť zobrazovanie reklám a zároveň vás sledovatelia môžu podporiť prostredníctvom Super Chatu. Pamätajte si, že zárobky z live streamov by nemal byť hlavný dôvod streamovania, ale hnací motor pre váš progres a tvorbu ďalšieho, prepracovanejšieho obsahu.

…

Live streamy sú skutočne skvelým spôsobom, ako rozšíriť svoje pôsobenie na YouTube. Prinášajú vám silnejšie prepojenie s komunitou, extra obsah, možnosť byť autentickí, rozširovať svoje publikum a dokonca aj zarábať peniaze. Premyslite si, ako by mali vyzerať vaše live streamy, čo by vás bavilo a otestujte sa, ako vám to ide naživo. A pamätajte si, tréning robí majstra, čím viac live streamov budete mať za sebou, tým budete lepší. Držíme vám palce.

Podmienkou odberu noviniek pre značky/agentúry je zadanie firemného e-mailu *