YouTube
7 min

YouTube Shorts vám pomôžu s rastom kanálu

zdieľať cez

V mobilnej aplikácii YouTube, ste si mohli všimnúť novú kategóriu videí s názvom “shorts” alebo “krátke videá”. Sú to videá s maximálnou dĺžkou 60 sekúnd a podobajú sa na dnes už veľmi známy Tik Tok obsah. Aj napriek tomu, že beta aplikácia na tvorbu YouTube Shorts je aktuálne dostupná iba v Indii, sledovať a tvoriť krátke videá na YouTube môžete aj vy bez toho, aby ste aplikáciu potrebovali. Ukážeme vám, ako dokážete tvoriť YouTube Shorts bez beta aplikácie a ako vám tieto krátke videá pomôžu pri raste vášho kanálu. 

• Čo sú YouTube Shorts?

 Tvorte YouTube Shorts aj bez beta aplikácie

 YouTube Shorts vám pomôžu rásť

ČO SÚ YOUTUBE SHORTS? 

YouTube Shorts sú krátke vertikálne videá s maximálnou dĺžkou 60 sekúnd, ktoré je možné lajkovať, komentovať, či zdieľať. Podobne ako YouTube Stories sa zobrazujú iba v mobilnej aplikácii. Avšak na rozdiel od príbehov, krátke videá môžeme vidieť iba na stránke domov v aplikácii YouTube.

Skvelou správou je, že YouTube Shorts môže uploadovať každý tvorca bez ohľadu na počet odoberateľov, čo prináša výbornú príležitosť menším youtuberom, ktorí vďaka krátkym videám môžu osloviť širšie publikum. Ďalšou výhodou YouTube Shorts je, že obsahujú tlačidlo odoberať, ktoré vám uľahčuje získať nových fanúšikov. Formát krátkych maximálne 60 sekundových videí sa osvedčil na Tik Toku, na Instagrame vo forme Reels a vidíme jeho potenciál aj vo forme YouTube Shorts, je potrebné ho iba správne uchopiť. 

TVORTE YOUTUBE SHORTS AJ BEZ BETA APLIKÁCIE

Aj napriek tomu, že beta aplikácia YouTube Shorts je aktuálne dostupná iba v Indii, každý tvorca dokáže vytvoriť krátke videá aj bez nej a my vám ukážeme ako na to. Aby sa video zobrazilo v mobilnej YouTube aplikácii medzi YouTube Shorts je potrebné splniť tieto body:

1. Natočiť vertikálne video.

2. Dĺžka videa nesmie presiahnuť 60 sekúnd.

3. Názov videa nesmie presiahnuť dĺžku 40 znakov.

4. Názov a popis videa musí obsahovať “#Shorts”.

Ak zverejníte video, ktoré spĺňa všetky body, potom ho YouTube rozozná a zaradí medzi YouTube Shorts. Ak sa vaše video nezaradí medzi YouTube Shorts hneď po zverejnení, nerobte si starosti, YouTubu niekedy trvá dlhšie kým rozpozná vaše video a zaradí ho medzi Shortsproces môže trvať aj pár dní. Keď YouTube rozpozná vaše video, zaradí ho medzi YouTube Shorts a vytvorí na vašom kanáli novú kategóriu videí „krátke videá“. Kým bude video vyhodnotené ako Shorts, môže sa zobrazovať ako bežné video na vašom kanáli, avšak v tomto momente je potrebné iba počkať na vyhodnotenie videa YouTubom, ktoré ho zaradí medzi Shorts. 

Po príchode aplikácie YouTube Shorts do celého sveta sa jednoznačne uľahčí ich tvorba a zverejňovanie. Aplikácia bude mať rôzne funkcie ako pridávanie hudby, zmenu rýchlosti videa či časovač. No nie je dôvod čakať. Staňte sa priekopníkmi, využívajte funkciu medzi prvými aj bez aplikácie a získavajte jej výhody. 

YOUTUBE SHORTS VÁM POMÔŽU RÁSŤ

Ak viete ako fungujú Tik Tok videá či Reels na Instagrame, potom vám tvorba Shorts na YouTube nebude robiť žiaden problém. Krátke videá do 60 sekúnd sú veľkým trendom v tvorbe obsahu na internete a je skvelé vidieť, že YouTube tento trend nasleduje. Pozrime sa spoločne na to, prečo by ste mali začať tvoriť YouTube Shorts. 

OSLOVTE ŠIRŠIE PUBLIKUM 

YouTube Shorts sú odporúčané všetkým užívateľom na platforme vďaka čomu, dokážete osloviť širšie publikum mimo vašej komunity. Pri získavaní nových fanúšikov je nápomocné aj tlačidlo “odoberať”, ktoré sa nachádza v dolnej časti krátkeho videa a maximálne tak uľahčuje užívateľom, aby začali sledovať nové YouTube kanály. 

YOUTUBE SHORTS SÚ PRE KAŽDÉHO 

Obrovskou výhodou Shorts je fakt, že ich môže tvoriť ktorýkoľvek tvorca bez ohľadu na počet odoberateľov. Či už máte 50 alebo 50 000 odoberateľov YouTube vám umožňuje tvoriť krátke videá. Vidíme to ako veľkú príležitosť pre malé YouTube kanály, ktoré sa vďaka novému formátu videí môžu dostať k širšiemu publiku a rásť. 

YOUTUBE PODPORUJE TVORCOV, KTORÍ VYUŽÍVAJÚ NOVÉ FUNKCIE

Keď YouTube predstaví novú funkciu v jeho záujme je novinku spopularizovať a dostať ju medzi čo najväčší počet užívateľov. Algoritmus tieto funkcie dáva do popredia a šíri obsah, ktorý bol vytvorený prostredníctvom nových funkcií. Či už ide o YouTube Stories alebo Shorts, sú to pomerne nové formáty, ktoré sa YouTube aktuálne snaží spopularizovať a ich využívaním sa môžete stať viditeľnejšími.

Krátke videá na YouTube dosahujú vysokú sledovanosť a majú vysoký potenciál stať sa virálnymi, čo vám môže pomôcť pri objavovaní vášho YouTube kanálu novými divákmi. Buďte kreatívni, vytrvalí a nebojte sa experimentovať. Využívajte funkcie, ktoré ponúka YouTube na plno a držíme vám palce na vašej youtubovej ceste. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať. 

Podmienkou odberu noviniek pre značky/agentúry je zadanie firemného e-mailu *