4 min

Vidadu vzdeláva #1 – Popis videa na YouTube

zdieľať cez

YouTube je jednou z najväčších platforiem na svete, kde sa stretáva obrovské publikum s kreatívnymi tvorcami. Ty ako tvorca máš možnosť zaujať veľké množstvo divákov, využi to a uisti sa, že sa video zobrazí čo najväčšiemu publiku. Práve popis videa, ktorý obsahuje najdôležitejšie kľúčové slová ti môže pomôcť zviditeľniť sa pri vyhľadávaní. Preto by si ho nemal nikdy podceniť. Čo by mal obsahovať dobrý popis?

KĽÚČOVÉ SLOVÁ, KĽÚČOVÉ SLOVÁ A EŠTE RAZ KĽÚČOVÉ SLOVÁ

Dobre napísaný popis videa s relevantnými kľúčovými slovami pomáha zobrazovať video vo výsledkoch vyhľadávania a získavať vyšší počet zobrazení. Ale pozor! Musí ich byť primerané množstvo, spam kľúčových slov v popise nie je povolený. 

…

NÁZOV VIDEA V POPISE

YouTube taktiež odporúča umiestniť názov videa do popisu. Pozor na kopírovanie názvu! To je zakázané a mohlo by to tvojmu videu uškodiť. Namiesto ctrl+V, ctrl+C sa pokús názov videa preformulovať, ponechaj v ňom kľúčové slová a pridaj ho do popisu videa.

…

NAJDÔLEŽITEJŠÍCH JE PRVÝCH 125 ZNAKOV

Pri YouTube vyhľadávaní sa zobrazí iba prvých približne 22 slov z tvojho popisu. Napíš pútavý úvod a presvedč svojich potenciálnych divákov, že tvoje video stojí za pozretie. 

…

MAXIMALIZUJ POPIS VIDEA

Na čo by si taktiež mal myslieť je, že popis videa môžeme rozdeliť na dve časti, prvú časť vidia diváci okamžite pod videom a druhú po zakliknutí “Zobraziť viac”. Preto by mal byť text, ktorý diváci vidia najskôr “chytľavý” a obsahovať kľúčové slová. Okrem iného môže popis slúžiť aj ako úvodná prezentácia. Je to často priestor najmä pre nových divákov, kde môžu zistiť niečo viac o tvojom kanáli. Daj si záležať na jeho obsahu. Môžeš doň pridať ďalšie kľúčové informácie o svojej tvorbe, odkazy na sociálne siete či webové stránky. Nezabúdaj ani na hashtagy, ak ich pridáš do popisu, zobrazia sa ti automaticky aj hore nad názvom videa.

…

My sme si už školeniami prešli a popisy na vidaduTV máme optimalizované. V prípade, že potrebuješ profesionálnu pomoc s optimalizáciou YouTube kanálu, pokojne sa na nás obráť. Kontaktuj nás. 

Podmienkou odberu noviniek pre značky/agentúry je zadanie firemného e-mailu *